2017-18 Eastern Connecticut Women's Track & Field Roster

Name Class Event Hgt. Hometown/High School
Kassandrah Banks full bio Kassandrah Banks Sr. Distance 5-7 Wethersfield / Wethersfield '14
Alyssa Berkowsky full bio Alyssa Berkowsky Fr. Mid Distance 5-0 Stoughton, MA / Stoughton '17
Rachel Berkowsky full bio Rachel Berkowsky Sr. Mid Distance 5-6 Stoughton, MA / Stoughton '14
Arlene Blackwell full bio Arlene Blackwell Fr. Hurdles/Jumps 5-5 Winsted / The Gilbert School '17
Evalin Brautigam full bio Evalin Brautigam Sr. Steeplechase 5-7 Bethel / Bethel '14
Lauren Bresson full bio Lauren Bresson Fr. Mid Distance 5-3 Roxbury / Shepaug Valley '17
Hayley Brodeur full bio Hayley Brodeur So. Sprints 5-4 Old Saybrook / Old Saybrook '16
Ahriyan Brown full bio Ahriyan Brown So. Sprints 5-4 New Britain / New Britain '16
Jenna Chernik full bio Jenna Chernik Fr. Mid Distance 5-4 South Windsor / South Windsor '17
Brooke Cleary full bio Brooke Cleary Fr. Pole Vault 5-7 Mansfield / Edwin O. Smith '16
Jasmine Conduah full bio Jasmine Conduah Fr. Hurdles/Jumps 5-9 Fairfield / Fairfield Warde '17
Madeleine Dalberg full bio Madeleine Dalberg Fr. Long Jump/Hurdles 5-7 Pitea, Sweden / Strombacka '16
Holly Dulak full bio Holly Dulak So. Mid Distance 5-3 Northford / North Branford '16
Maggie Dulak full bio Maggie Dulak So. Mid Distance 5-2 Northford / North Branford '16
Fanta Faro full bio Fanta Faro Jr. Sprints 5-4 New Haven / James Hillhouse '15
Christina Gosselin full bio Christina Gosselin Jr. Mid Distance 5-4 Old Saybrook / Old Saybrook '15
Shai-Lin Gothreau full bio Shai-Lin Gothreau Fr. Jumps/Sprints 5-2 Woodstock / Woodstock Academy '17
Jennifer Grabill full bio Jennifer Grabill So. Hurdles 5-3 Lisbon / Norwich Free Academy '16
Samara Johnson full bio Samara Johnson So. Distance 4-8 Lebanon / Lyman Memorial '16
Savannah Johnson full bio Savannah Johnson So. Sprints/Jumps 5-6 Ledyard / Ledyard '14
Haley Knox full bio Haley Knox Jr. Mid Distance 5-6 Bristol / Bristol Central '15
Brittany Kriley full bio Brittany Kriley So. Hurdles/Jumps 5-7 Fair Lawn, NJ / Fair Lawn '16
Samantha McKosky full bio Samantha McKosky Jr. Distance 5-6 Deep River / Valley Regional '15
Laura Mlodzinski full bio Laura Mlodzinski So. Sprints 5-2 Tolland / Tolland '16
Lydia Niderno full bio Lydia Niderno So. Javelin 5-11 Williington / Edwin O. Smith '16
Rachel Osak full bio Rachel Osak So. Distance 5-7 Portland / Portland '16
Raquel Romano full bio Raquel Romano Jr. Sprints/Jumps 5-6 Southington / Southington '15
Tara Shayler full bio Tara Shayler Jr. Sprints/Jumps 5-3 Avon / Avon '15
Ariel Smith full bio Ariel Smith Sr. Distance 5-4 Stratford / Stratford '14
Brianna Starkey full bio Brianna Starkey Jr. Sprints/Pole Vault 5-3 Columbia / Windham '15
Amanda Terenzi full bio Amanda Terenzi Sr. Distance 5-3 Coventry, RI / Coventry '14
Marissa Yambao full bio Marissa Yambao Fr. Throws 5-8 Stonington / Stonington '17